Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rok po tragedii

Chorzów. 28 stycznia minęła 1. rocznica tragedii na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich. W wyniku zawalenia się hali wystawienniczej 65 osób zginęło, a 140 odniosło rany.

Uroczystości upamiętniające tragedię odbyły się 27 stycznia. W chorzowskim kościele św. Antoniego odprawiona została Msza św. Potem osoby ocalałe z katastrofy, rodziny ofiar, ratownicy oraz przedstawiciele władz modlili się na miejscu tragedii. „Nie można się dziwić, że jest w sercach smutek i ból. Ale nie jesteśmy sami.

Przychodzi do nas Chrystus i przypomina, jak ważna jest Boża miłość, która ma ręce, serce, usta i uszy człowieka” – powiedział w kazaniu proboszcz znajdującej się w sąsiedztwie targów parafii, ks. Zenon Drożdż. Modlitwa, której, podobnie jak rocznicowej Mszy, przewodniczył chorzowski dziekan ks. Antoni Klemens, odbyła się przy tablicy pamiątkowej, znajdującej się nieopodal miejsca tragedii.

W planach jest wzniesienie w tym miejscu pomnika. Rozstrzygnięto już nawet konkurs na jego projekt. Pomnik prawdopodobnie stanie w tym miejscu we wrześniu, w porze ostatnich lotów gołębi. To właśnie podczas wystawy tych ptaków zdarzyła się katastrofa. 28 stycznia w Katowicach odbył się rocznicowy bieg. Jego uczestnicy przebiegli 65 okrążeń bieżni katowickiej AWF – po jednym dla każdej śmiertelnej ofiary katastrofy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama