Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rok ważnych rocznic

2 kwietnia o 21.37 bicie dzwonów w kościołach całego kraju, a w Krakowie głos „Zygmunta”, oznajmiło Polakom godzinę śmierci Jana Pawła II.

Podczas modlitewnych spotkań na ulicach i placach wspominano zmarłego przed rokiem Papieża i modlono się o jego rychłą beatyfikację.

* 28 czerwca w Poznaniu uczczono 50. rocznicę Poznańskiego Czerwca ’56. W obchodach rocznicy buntu robotników, którzy upomnieli się o wolność, o Boga, o prawo i chleb, uczestniczyli prezydenci Polski, Węgier, Słowacji, Czech i Niemiec.

* 26 sierpnia, w obecności ponad 200 tys. pielgrzymów, na Jasnej Górze odbyły się uroczystości związane z 50. rocznicą Jasnogórskich Ślubów Narodu. Przygotowany przez Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego tekst ślubów odczytał kard. Józef Glemp.

* 13 grudnia w całej Polsce odbyły się państwowe i kościelne uroczystości, upamiętniające 25. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

* 16 grudnia w Katowicach uczczono 25. rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek”. W uroczystościach pod pomnikiem Dziewięciu z Wujka przy kopalni „Wujek” (na zdjęciu z lewej) oraz w Mszy św. w intencji ofiar w katowickiej katedrze uczestniczyli przedstawiciele władz, hierarchii kościelnej, rodziny zabitych górników oraz uczestnicy wydarzeń sprzed 25 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama