Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zero tolerancji? Zdecydowanie tak!

Wychowanie. Większość Polaków popiera zaostrzenie metod wychowawczych proponowane przez ministra Romana Giertycha – wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie „Dziennika”.

Badanie przeprowadzono tydzień po samobójstwie gdańskiej gimnazjalistki, poniżonej w szkole przez kolegów. Większość ankietowanych zgadza się z tym, że obowiązujące w polskiej szkole liberalne metody wychowawcze nie przynoszą dobrych skutków i zadeklarowało poparcie dla ministerialnego programu „Zero tolerancji”.

64 proc. spytanych przez OBOP Polaków uważa, że w szkołach powinna panować większa niż obecnie dyscyplina. Może w tym pomóc wprowadzenie mundurków, zakaz swobodnego ubioru, makijażu oraz wprowadzenie surowych kar za przewinienia. Jeszcze więcej pytanych – 78 proc. – popiera zakaz używania w szkole urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk, np. kamer czy telefonów z opcją nagrywania.

Ponad 70 proc. ankietowanych twierdzi, że agresywnych uczniów należy umieszczać w specjalnych szkołach o zaostrzonym rygorze. 80 proc. pytanych popiera obniżenie progu odpowiedzialności karnej, tak by już 15-latkowie byli karani jak dorośli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama