Nowy numer 43/2020 Archiwum

Konferencja Episkopatu w skrócie

Poznań, Gniezno. 336. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski odbyło się od 23 do 25 czerwca. Obradom przewodniczył abp Józef Michalik.

Biskupi w imieniu własnym i całego Kościoła w Polsce wystosowali do Ojca Świętego Benedykta XVI list z podziękowaniem za jego pielgrzymkę do Polski. List, napisany w języku polskim, zostanie wysłany do Ojca Świętego, a wierni w całym kraju będą mogli usłyszeć go w kościołach 2 lipca.

Przyjęto statut Radia Maryja oraz tekst umowy między Konferencją Episkopatu Polski a Warszawską Prowincją Redemptorystów wraz z regulaminem Rady Programowej toruńskiej rozgłośni. „Podjęte decyzje rodzą uzasadnioną nadzieję, że dzięki tym ustaleniom będzie można coraz skuteczniej prowadzić dzieło ewangelizacji” – napisali biskupi w komunikacie wydanym na zakończenie konferencji.

Bp Stanisław Stefanek omówił stan przygotowań do zebrania plenarnego poświęconego rodzinie. Trzydniowe zebranie Episkopatu zakończyło się 25 czerwca uroczystą Mszą św. przy relikwiach bł. Radzyma Gaudentego w gnieźnieńskiej katedrze.

Biskupi zachęcili kapłanów do podejmowania duszpasterskiej posługi za granicą, w krajach, do których wielu Polaków wyjeżdża w poszukiwaniu pracy. Wyrazili uznanie dla lekarzy, którzy kierując się głosem sumienia, bronią poczętego życia. Podziękowali za pełną ofiarności pracę nauczycielom, katechetom i uczniom

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama