* Uroczystą Mszą św. w katedrze oliwskiej w Gdańsku 17 czerwca uczczono jubileusz 50-lecia kapłaństwa abpa Tadeusza Gocłowskiego, metropolity gdańskiego. W Gliwicach natomiast obchodzono 25. rocznicę sakry biskupiej bp. Jana Wieczorka. Uroczystość odbyła się pod nieobecność Jubilata, który niespodziewanie znalazł się w szpitalu.
* 18 czerwca na placu Zamkowym w Warszawie odbył się Ogólnopol-ski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Kairos”. Podczas koncertu galowego swoje umiejętności zaprezentowało kilkudziesięciu wykonawców, spośród siedemdziesięciu wyróżnionych przez jury. Wokół Kolumny Zygmunta ustawiono wystawę plastyczną zwycięskich prac.
* 15-lecie reaktywacji działalności Zakonu Maltańskiego na Śląsku obchodzono 18 czerwca. Zakon działa na tym terenie za pośrednictwem katowickiego oddziału Pomocy Maltańskiej, liczącego około 50 czynnych wolontariuszy. Zajmują się oni m.in. zabezpieczeniem lekarskim imprez masowych, organizowaniem kursów pierwszej pomocy i wspieraniem ośrodków charytatywnych.
* 19 czerwca 31 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej odleciało do Konga, gdzie przez cztery miesiące będą pracować w ramach pokojowej operacji. Do ich zadań należeć będzie m.in. ochrona dowództwa sił UE i lotniska w Kinszasie oraz zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony personelowi międzynarodowemu ONZ i UE.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
W Polsce