Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rodzina jest OK

Warszawa. Kilkaset rodzin przeszło ulicami stolicy, skandując: „Hej, hej, hej, rodzina jest okej”, w pierwszym ogólnopolskim Marszu Życia i Rodziny.

– Chcemy pokazać, że przyjęcie każdego życia wnosi do rodziny jeszcze więcej dobra i odwagi – mówiła Jadwiga Lepieszo z Komorowa, która z mężem przyprowadziła na Marsz czworo swoich dzieci. Uczestnicy marszu przeszli z Agrykoli Traktem Królewskim na pl. Teatralny, gdzie odbył się koncert, m.in. Justyny Steczkowskiej i zespołu „Siostry Jeremiasza”.

Wśród haseł zdobiących transparenty można było przeczytać m.in.: „Chłopak i dziewczyna to prawdziwa rodzina”, „Cieszę się, że żyję”, „Prawo do narodzin każdego dziecka”, „Jakie zawody mają największy wpływ na społeczeństwo? Mama i tata”. „Dziś rodzina musi na nowo domagać się praw i przywilejów, gdyż w przestrzeni publicznej jej rola jest przemilczana, umniejszana, a nierzadko dyskryminowana.

Dlatego należy przypomnieć to, co najcenniejsze i zasługujące na troskę” – napisali organizatorzy w zaproszeniu na marsz. Wśród idących dostrzec można było osoby powszechnie znane, m.in. red. Jana Pospieszlskiego z rodziną, Janusza Korwina-Mikke oraz min. edukacji Romana Giertycha z żoną i córkami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama