Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dary dla papieża

Kraków. Bp Józef Guzdek, przewodniczący krakowskiego komitetu organizującego pielgrzymkę Benedykta XVI do Polski, poinformował, że strona watykańska poprosiła, by Polacy nie składali Ojcu Świętemu kosztownych darów.

Zaproponowano, aby ci, którzy chcą ofiarować Papieżowi dar podczas Mszy św. na krakowskich Błoniach, złożyli ofiarę pieniężną na jakiś dobry cel. Do kurii krakowskiej można przynieść list informujący o złożonej ofierze, który zostanie przekazany Papieżowi.

Dary ofiarne w czasie Mszy św. poniesie bardzo ograniczona liczba osób. Odpowiadając na prośbę z Watykanu, Polacy przygotowują dla Papieża różne dary duchowe. Młodzież ofiaruje przyrzeczenie wstrzemięźliwości od narkotyków. Do tej akcji może przyłączyć się każdy. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.b16.pl i do 20 maja przesłać na podany tam adres e-mail.

Z wypełnionych deklaracji powstanie księga, którą młodzi ludzie przekażą Ojcu Świętemu podczas spotkania na krakowskich Błoniach 27 maja. Kibice i działacze klubów piłkarskich „Wisła” i „Cracovia” natomiast chcą zainicjować wspólną akcję krwiodawstwa w darze dla Benedykta XVI.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama