GN 32/2018 Archiwum

Krótko

* Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył 27 kwietnia Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiew-nikach za miliony zabitych poczętych dzieci. Mszę ekspiacyjną za grzechy aborcji odprawiono z okazji przypadającej w tym dniu 50. rocznicy uchwalenia ustawy aborcyjnej z 1956 r.

* Minister spraw zagranicznych Stefan Meller złożył rezygnację z pełnionej funkcji po zawiązaniu się koalicji PiS z Samoobroną.

* Ogólnopolskie formacyjne spotkanie osób prowadzących punkty przygotowań Taizé odbyło się w Kielcach. Przybyło na nie prawie 150 osób z 40 miejscowości ze wszystkich diecezji. Spotkanie poprowadził br. Marek z Taizé.

* W Kaliszu odbyło się 37. Ogólnopolskie Sympozjum Józefo-logiczne. Zbiegło się ono w czasie z obchodami Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w okresie II wojny światowej. Został on ustanowiony jako kontynuacja idei pielgrzymki dziękczynnej kapłanów – byłych więźniów obozu w Dachau - cudownie ocalonych dzięki wstawiennictwu św. Józefa, któremu powierzyli swój los. W tym roku minęło 61 lat od tego wydarzenia. Do Kalisza przybyło sześciu z nich, aby – jak co roku – dziękować za cudowne ocalenie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama