Nowy numer 33/2018 Archiwum

Święto Miłosierdzia

Kraków Łagiewniki. Kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z Polski i całego świata uczestniczyło w łagiewnickim sanktuarium w święcie Bożego Miłosierdzia (na zdjęciu).

Przewodniczący liturgii kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego, w homilii zachęcał polskich chrześcijan, by odważnie rzucili się „w nurt wiary”.

Kard. Grocholewski podkreślił w homilii, że wiara jest wielkim skarbem, źródłem mocy i dynamizmu, przemienia nasz sposób myślenia i osądzania. „Odnoszę wrażenie, że my, chrześcijanie, zachowujemy się w gruncie rzeczy jak poganie, którzy z zewnątrz popierają wiarę, opowiadają się za nią, nawet ją bronią, ale nie mają odwagi rzucić się w nurt wiary, nie mają odwagi zacząć myśleć, oceniać, działać według kategorii wiary” – mówił.

Przypomniał, że każdy chrześcijanin jest odpowiedzialny za swoją wiarę i przez niedbalstwo może ją utracić. Apelował, by pomagała nam zbliżać się z ufnością do miłosiernego Boga i pomagała okazywać innym miłosierdzie. Na zakończenie uroczystości odmówiono ułożony przez Jana Pawła II akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

Do uczestników uroczystości zwrócił się w czasie modlitwy Regina coeli Benedykt XVI: „Jednoczę się duchowo z pielgrzymami w sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach i wypraszam łaskę Bożego miłosierdzia dla Kościoła i całego świata”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama