GN 2/2019 Archiwum

Krótko

* Od 24 do 26 lutego w Toruniu odbywała się ogólnopolska sesja zarządów diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzie-ży. Przewodniczył jej bp Henryk Tomasik, z ramienia Episkopatu odpowiedzialny za Katolickie Stowarzyszenie Mło-dzieży. Obradom towarzyszyły słowa : „Kościół potrzebuje młodzieży, a młodzież potrzebuje Kościoła”. Uczestnicy zjazdu wybrali nowego przewodniczącego KSM. Został nim Marcin Szczęsny z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

* Trzej szefowie Międzynarodowych Tar-gów Katowickich przez swoje zaniedbania doprowadzili do katastrofy hali, w której pod koniec stycznia zginęło 65 osób, a co najmniej 140 zostało rannych – uznała Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Dwaj członkowie zarządu MTK – obywatel No-wej Zelandii Bruce R. i Ryszard Z. – oraz dyrektor techniczny spółki Adam H. zostali aresztowani na trzy miesiące. Może im grozić kara do ośmiu lat więzienia.

* Od 24 do 27 lutego trwała na Jasne Górze 31. Kongregacja Odpowiedzialnych Ru-chu Światło–Życie. Tematem spotkania były słowa „Pamięć i tożsamość”. W spotkaniu, na które złożyły się wykłady, konferencje i panele dyskusyjne, uczestniczyło ok. tysiąca moderatorów i animatorów Ruchu – kapłani, siostry zakonne, rodziny i młodzież. Pielgrzymi przyjechali nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Czech i Niemiec.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy