Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jak zwalczać ubóstwo?

Warszawa. Przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich zastanawiali się 18 lutego br., jak zwalczać ubóstwo. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych i specjaliści. Obrady odbywały się w ramach III Ogólnopolskiego Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

Robert Kwiatkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, wskazał, iż największym problemem jest bezrobocie młodych, wykształconych osób. Jego zdaniem, rozwiązanie bezrobocia w Polsce to rozwój usług i małych firm. Kwiatkowski wskazał również, iż niezbędne są zmiany w systemie edukacji, który powinien jeszcze skuteczniej przygotowywać młodych ludzi do wymagań rynku pracy.

Z kolei bp Piotr Jarecki podkreślił, że społeczeństwo obywatelskie nie może czuć się zwolnione z tego wielkiego zadania, jakim jest zaradzanie ubóstwu. Nie wystarczy pomoc doraźna i zmiany struktur w społeczeństwie. – W walce z ubóstwem potrzeba posłużyć się promocją człowieka, tzn. sprawić, aby biedny uwierzył w siebie i potrafił stać się samowystarczalny i umiał zadbać o siebie – zaznaczył biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama