Nowy numer 48/2023 Archiwum

Krótko

* W 2006 roku przypadają dwie rocznice ważne dla Jasnej Góry i dla całej Polski: 350–lecie ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza i 50–lecie Jasnogórskich Ślubów Narodu. W związku z tym w sanktuarium przez cały bieżący rok trwać będą uroczystości jubileuszowe, a główne obchody zaplanowano na 3 maja i 26 sierpnia.

* Po przeprowadzonych 31 grudnia 2005 r. i 1 stycznia 2006 r. „rozmowach ostatniej szansy” minister zdrowia prof. Zbigniew Religa zapewnił, że jest porozumienie między lekarzami rodzinnymi zrzeszonymi w Porozumieniu Zielonogórskim a Narodowym Funduszem Zdrowia i resortem zdrowia. Minister dodał, że pozostały do rozwiązania sprawy techniczne.

* Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację trzech ustaw medialnych: o radiofonii i telewizji, prawo pocztowe i prawo telekomunikacyjne. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie liczyć pięć osób zamiast dziewięciu. Ustawa umożliwia też niemal automatyczne przedłużenie koncesji nadawców społecznych. Zostanie zlikwidowany Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty. W jego miejsce ma powstać Urząd Komunikacji Elektronicznej, który przejmie część uprawnień Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiedział, że zaskarży ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy