Nowy numer 28/2018 Archiwum

Krótko

* Po dziesięciu latach żmudnych przygotowań i adaptacji budynku odzyskanego od milicji bp Wiesław Mering otworzył i poświęcił Muzeum Diecezjalne we Włocławku. W kilku salach można podziwiać sztukę gotyku, renesansu, baroku.

* Członkowie Rady Apostolstwa Świeckich wyrazili niepokój i dezaprobatę dla projektu likwidacji Sądu Lustracyjnego i przeniesienia całej procedury lustracyjnej do IPN. Projekt taki został zgłoszony przez polityków PiS.

* Zakończono gruntowne prace remontowo-konserwatorskie XV-wiecznego kościoła katolickiego pw. Wszystkich Świętych w Bliznem na Podkarpaciu. Jest to jeden z najcenniejszych i najlepiej zachowanych drewnianych zabytków architektury sakralnej w Polsce. Modrzewiowa świątynia w całości zachowała swoją oryginalną formę architektoniczną z XV wieku. Znajduje się ona na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO jako jeden z sześciu tego typu obiektów w kraju.

* Pod hasłem „Człowiek drogą Kościoła” na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się 1 grudnia sympozjum z okazji przypadającej obecnie 40. rocznicy zamknięcia Soboru Watykańskiego II.

* Rycerze Kolumba chcieliby rozpocząć działalność w Polsce. Zapowiedział to 2 grudnia Joseph P. Schultz, najwyższy mistrz największego na świecie stowarzyszenia katolików świeckich

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama