GN 3/2021 Archiwum

Krótko

* Centrum Młodzieży w Lednicy otrzymało 7 sierpnia Dom św. Tomasza z Akwinu. Dom przekazała firma Wacława Jopka, który w zamian otrzymał „Złotego Orła Lednicy” – wyróżnienie przyznawane darczyńcom na rzecz duszpasterstwa lednickiego.

* 6 sierpnia 2005 r. przed godz. 12.00 policja w Częstochowie otrzymała informację o podłożeniu ładunku wybuchowego na Jasnej Górze. Natychmiast ewakuowano wszystkich pielgrzymów z kaplicy Matki Bożej i bazyliki. Po dokładnym przeszukaniu całego kompleksu klasztornego okazało się, że alarm był fałszywy.

* Wyrazy wdzięczności i modlitwa za głównego Bacę Kościoła – Jana Pawła II towarzyszyły Mszy św. na górze Błyszcz koło Tylmanowej 7 sierpnia. Jak zawsze na nabożeństwo przyszyły tłumy turystów i górali pienińskich.

* Najstarszą w Polsce figurę św. Kingi ratują przed zniszczeniem mieszkańcy podtarnowskiego Dębna. Rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na ten cel. Akcję koordynuje Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie. Zabytkowa figura z 1725 r. wymaga pilnej renowacji, której koszt wynosi ok. 25 tys. zł.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzi, czy Telekomunikacja Polska nadużyła swojej pozycji rynkowej. Urząd wszczął postępowanie antymonopolowe m.in. w sprawie planów taryfowych i Neostrady. UOKiK bada, czy TP nie zmusza do opłacania innych usług poza abonamentem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama