Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krótko

Konto klasztoru kamedułów na Bielanach w Krakowie zasili 44 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Zakładów Specjalnych zorganizowanych przez Totalizator Sportowy. Przeznaczone zostaną na renowację XVII--wiecznego zespołu klasztornego.

W wieku 86 lat zmarł w czwartek wieczorem w Poznaniu ks. prof. dr hab. Marian Wolniewicz, jeden z najwybitniejszych polskich biblistów, tłumacz ksiąg Pisma Świętego do „Biblii Tysiąclecia” i „Biblii Poznańskiej”.

4,5-letnia dziewczynka wypadła z okna na pierwszym piętrze jednej z łódzkich kamienic. Choć upadła na chodnik, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ma jednak poważne urazy nóg. Odwieziono ją do szpitala na badania.

Ks. Grzegorz Ułamek, duszpasterz środowisk twórczych w Częstochowie, zginął tragicznie 7 lipca we Włoszech. Utonął podczas nocnego nurkowania. Miał 32 lata. Współpracował na stałe z kilkoma redakcjami, m.in. magazynem muzycznym „RuaH”, tygodnikiem „Niedziela”.

Upowszechnianie wiedzy o nauce Jana Pawła II i kultywowania pamięci o jego postaci i dziele to główne zadanie powstającego Związku Miast i Gmin Papieskich. Będzie on zrzeszał miasta i gminy, których honorowym obywatelem jest Papież Polak. Zjazd założycielski odbędzie się we wrześniu w Słupsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama