Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* 8 lipca Sejm wybrał prof. Andrzeja Rzeplińskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Za kandydaturą Rzeplińskiego głosowało 213 posłów, przeciwko – 114, a 53 wstrzymało się od głosu. Rzepliński był jedynym kandydatem na urząd RPO.

* Czwarty już w tym roku transport z pomocą humanitarną wysłała do Afganistanu Caritas Polska. Dwie tony darów o wartości blisko 150 tys. zł przetransportowano do bazy Bagram, z przeznaczeniem dla ludności cywilnej zamieszkującej w pobliskich wsiach i miasteczkach. Większą część transportu stanowią lekarstwa.

* W Lublinie 9 lipca zakończyły się IV Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa. Uczestniczyli w nich księża diecezjalni i zakonni, a także bracia zakonni. Mistrzem po raz kolejny został ks. Zbigniew Wądrzyk z Gdańska.

* Od 3 do 7 lipca w archidiecezji przemysko-warszawskiej Kościoła greckokatolickiego odbył się Kongres Eucharystyczny. Codziennie rano sprawowano uroczystą Eucharystię – Służbę Bożą, a wieczorem odprawiano molebień – nabożeństwo dziękczynno-błagalne do Jezusa Chrystusa Chleba Życia. W programie kongresu znalazły się również czuwania modlitewne, wystawy oraz koncerty. Było to niezwykłe wydarzenie, ponieważ w Kościołach wschodnich, także tych związanych z Rzymem, nie jest przyjęty publiczny kult Najświętszego Sakramentu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama