Nowy numer 49/2023 Archiwum

Krótko

* Prawie 200 osób, przedstawiciele ruchów trzeźwościowych kościelnych i świeckich, a także całe rodziny, które borykają się z problemem alkoholowym lub pragną umocnić się w trzeźwości, uczestniczyło w XVI pieszej pielgrzymce w intencji trzeźwości narodu z Radomia do Niepokalanowa.

* Pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów przybyła 25 czerwca na Jasną Górę. Uczestniczyło w niej prawie 7 tys. chłopców i młodych mężczyzn. Inspiracją do zorganizowania pielgrzymki był przeżywany w Kościele Rok Eucharystii. Upływające w łączności z papieżem Benedyktem XVI spotkanie było hołdem złożonym Janowi Pawłowi II, a jednocześnie przypomnieniem przyrzeczeń złożonych w Roku Eucharystii. We wszystkich polskich parafiach ok. 350 tys. osób należy do służby liturgicznej.

* O. Zdzisław Kijas OFMConv został wicepostulatorem w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II. Zajmie się zbadaniem pod kątem zgodności z doktryną i moralnością katolicką wszystkim pism, które Karol Wojtyła opublikował nie jako papież.

* Polscy kawalerowie i damy maltańskie obchodzili swoje święto patronalne – św. Jana Jerozolimskiego. Z tej okazji Mszy św. w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie przewodniczył 26 czerwca nuncjusz apostolski abp Józef Kowalczyk.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy