Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Popiełuszko" w kinach

Warszawa. Premiera filmu fabularnego „Popiełuszko” odbędzie się w przyszłym roku, powiedział w czasie konferencji prasowej poświęconej realizacji filmu reżyser i autor scenariusza Rafał Wieczyński.

Prace nad projektem filmu trwały już od kilku lat, ale dopiero w tym roku rusza jego produkcja. Na razie wiadomo, że w filmie jedną z głównych ról zagra Zbigniew Zamachowski, natomiast realizatorzy w dalszym ciągu poszukują odtwórcy roli tytułowej. Szukają go także wśród amatorów, organizując 7 lipca o godzinie 10.00 casting, który odbędzie się w domu pielgrzymkowym „Amicis” przy parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu.

Rafał Wieczyński, absolwent wydziału reżyserii PWSFTViT w Łodzi, jest aktorem, scenarzystą i reżyserem. Od wielu lat współpracuje z Redakcją Programów Katolickich TVP. Jego debiut fabularny „Naprawdę krótki film o miłości, zabijaniu i jeszcze jednym przykazaniu” zdobył kilka nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych. Scenariusz filmu o ks. Jerzym oparty został na świadectwach i dokumentach historycznych.

Aktor Zbigniew Zamachowski, producent Julita Świercz- -Wieczyńska, reżyser Rafał Wieczyński i sekretarz generalny Episkopatu Polski bp Piotr Libera podczas konferencji prasowej twórców filmu fabularnego o księdzu Jerzym Popiełuszce – „Popiełuszko”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama