Nowy numer 47/2020 Archiwum

Spłacamy dług wobec Jana Pawła II

Piekary Śląskie. Troska o rodzinę i bezrobotnych to najlepszy sposób, by spłacić dług wobec Jana Pawła II – mówił 29 maja br. abp Damian Zimoń, podczas pielgrzymki mężczyzn do sanktuarium maryjnego w Piekarach Śląskich.

Mszy z udziałem stutysięcznej rzeszy wiernych przewodniczył metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski. Kazanie wygłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik. Pozdrowienia przesłał także papież Benedykt XVI. W trakcie uroczystości na piekarskiej kalwarii kard. Macharski poświęcił ufundowany przez „Solidarność” pomnik Jana Pawła II, który wielokrotnie bywał w Piekarach i przesyłał pielgrzymom swoje orędzia.

– Rodzina to jeden z najwspanialszych pomysłów Pana Boga – mówił do pielgrzymów abp Zimoń. Apelował więc do ojców, by mieli czas dla swych dzieci, by kariera zawodowa zawsze była na drugim miejscu po obowiązkach małżeńskich i rodzinnych. Metropolita katowicki za poważne zagrożenie dla życia rodzinnego uznał bezrobocie. Wezwał do solidarności i miłosierdzia, aby przezwyciężać jego negatywne skutki.

Do 25. rocznicy powstania „Solidarności” nawiązał w kazaniu abp Michalik. – Co zostało z tej „Solidarności”? – pytał przewodniczący Episkopatu, a odpowiadając, stwierdził, że zostały groby górników, wołające o sprawiedliwość, ale także o miłość i miłosierdzie dla zabójców i każdego z nas. Została wolność, została miłość do Matki Najświętszej i zostały łzy po śmierci Jana Pawła II. Według Metropolity przemyskiego, wszystko to przyniesie owoc większy, niż się spodziewamy.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama