Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* Diecezja radomska ma pierwszych 74 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, w tym 6 zakonnic. Będą pomagali w rozdawaniu Komunii świętej w czasie liturgii oraz w domach pomocy społecznej i u chorych w ich mieszkaniach. Powołanie nadzwyczajnych szafarzy było inicjatywą biskupa radomskiego Zygmunta Zimowskiego, który chciał, aby wierni mieli ułatwiony dostęp do tego sakramentu.

* Nagrody Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej „Polcul” im. Jerzego Bonieckiego wręczono w Warszawie 28 maja. Fundacja, która powstała w 1980 r. w Australii, obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Wśród 19 wyróżnionych jest abp To-masz Peta, metropolita Kazachstanu, 2 księży i 4 siostry zakonne. Nagroda jest przyznawana za bezinteresowną pracę na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego i podstaw demokracji w Polsce.

* Deklarację białowieską przyjęli 28 maja w Białowieży politycy polscy i białoruscy opozycjoniści. – Deklaracja ma być podstawą rezolucji Parlamentu Europejskiego podczasnastępnej sesji w Strasburgu – powiedziała prof. Barbara Kudrycka, posłanka Platformy Obywatelskiej do Parlamentu. – Chcemy, żeby nasza rezolucja miała moc granatu – dodał Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący PE i jeden z sygnatariuszy deklaracji białowieskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama