Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Krótko

* Ufamy, że Jan Paweł II powiększy grono świętych i już dziś modli się za nas u tronu Bożego – napisał Episkopat Polski w oświadczeniu po śmierci Papieża. Biskupi polscy wraz z całym Kościołem z bólem przyjęli tę wiadomość.

* Rząd, na nadzwyczajnym posiedzeniu zwołanym na wieść o śmierci Jana Pawła II, zdecydował o wprowadzeniu w Polsce żałoby narodowej, która potrwa aż do pogrzebu Papieża.
W szkołach odbyły się specjalne lekcje poświęcone osobie Jana Pawła II. Na dzień pogrzebu zapowiedziano odwołanie lekcji.

* Pieśń żałobną „Łzy Matki”, zamiast tradycyjnego hejnału mariackiego, w południe Niedzieli Miłosierdzia odegrali na trąbce dwaj strażacy z wieży kościoła Mariackiego w Krakowie.

* Za życie i dokonania Jana Pawła II dziękował Kościół ewangelicko-reformowany. W specjalnym liście kondolencyjnym napisano: „Jesteśmy pełni uznania dla zaangażowania Jana Pawła II w dzieło jedności chrześcijan i jego otwartości na inne religie”. Żal wyrażali także przedstawiciele innych chrześcijańskich wspólnot i Kościołów w Polsce.

* Biało-żółta flaga papieska z czarną żałobną wstążką zawisła na krzyżu na Giewoncie. Dzień wcześniej taternicy zanieśli na szczyt fotografię Ojca Świętego i podziękowania za to, że tak ukochał Tatry i skalną ziemię Podhala.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama