Nowy numer 33/2018 Archiwum

Krótko

* Niemiecki ksiądz rzymskokatolicki Hans Peter Heinz i amerykański rabin Michael Signer otrzymali w Poznaniu tytuły „Człowiek Pojednania”, przyznawane od kilku lat przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów osobom z zagranicy szczególnie zasłużonym dla dialogu między obiema wielkimi religiami.

* Stolica Apostolska potwierdziła decyzję metropolity gdańskiego o odwołaniu ks. prałata Henryka Jankowskiego z funkcji proboszcza parafii św. Brygidy. Poinformowała o tym kuria metropolitalna w Gdańsku.

* Podczas Tygodnia Misyjnego górale odmawiali Różaniec w języku suahili. Nabożeństwa odprawiane w największej parafii Podhala, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, gromadzą tłumy wiernych, w tym bardzo wiele dzieci i młodzieży.

* Były szef gabinetu prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Marek Ungier został oskarżony o ujawnienie tajemnicy i fałszywe zeznania. Prokuratura Okręgowa w Katowicach przesłała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko niemu.

* Sąd Rejonowy w Warszawie skazał Leszka Bubla – kandydata Polskiej Partii Narodowej w ostatnich wyborach prezydenckich – za lżenie narodu żydowskiego w wydawanych przez niego publikacjach.

* Jednocześnie sąd odstąpił od wymierzenia kary, aby „nie robić z niego męczennika”. Leszek Bubel musi zapłacić 2500 zł na PCK.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama