GN 47/2020 Archiwum

Krótko

* Listy św. siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia, ukazały się po raz pierwszy na rynku wydawniczym. Około 50 listów do spowiedników, przełożonych zakonnych i współsióstr oraz członków rodziny opublikowało Wydawnictwo Misericordia.

* Minister finansów widzi „stosunkowo małe” szanse na osiągnięcie w tym roku zapisanego w budżecie 5-proc. wzrostu PKB. Ale oczekuje przyspieszenia inwestycji oraz spadku dynamiki eksportu, który nie jest spowodowany mocnym złotym, lecz niższym popytem zewnętrznym. Zgadzają się z nim ekonomiści.

* Pielęgniarki w całej Polsce protestowały 21 marca przeciwko projektowi ustawy o reformie ZOZ-ów. Na Śląsku, na Lubelszczyźnie i w Świętokrzyskiem pielęgniarki na godzinę odeszły od łóżek pacjentów.

* W ramach Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL 16 marca br. rozpoczęła działalność Szkoła Prawa Ukraińskiego. Wykłady są prowadzone w językach polskim i ukraińskim. W KUL działa od 1998 r. także Centrum Prawa Amerykańskiego.

* Ponad 300 par okularów, 200 oprawek i 50 kompletów szkieł zebrały dzieci ze świetlicy działającej przy parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Brzesku k. Tarnowa. Używane okulary wkrótce trafią do mieszkańców Ghany w Afryce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama