Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pięcioletni program duszpasterski

Warszawa. „Kościół głoszący Ewangelię nadziei” – ten cytat, zaczerpnięty z adhortacji apostolskiej „Ecclesia in Europa” Jana Pawła II, będzie przewodnim hasłem przedsięwzięć duszpasterskich na najbliższych pięć lat.

Program przygotowuje zespół pod przewodnictwem abp. Damiana Zimonia. Pastoraliści, znawcy nauki społecznej Kościoła, katecheci, dziennikarze zastanawiali się, co jest najpilniejszym zadaniem Kościoła w najbliższych latach.

Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny miesięcznika „Więź” i członek zespołu, postuluje na przykład, żeby do programu dołączyć artykuły prasowe, które pokazują, że dobro dzieje się w wielu diecezjach i parafiach. Według Nosowskiego, warto mówić o Kościele jako o rodzinie, gdyż jest to odwołanie, które przemawia do każdego człowieka.

Zespół zaproponuje następujące tematy: Przy-wróćmy nadzieję ubogim (na rok 2006), Bądźmy uczniami Chrystusa (2007), Żyjmy naszym powołaniem (w rodzinie, pracy, jako osoby samotne – rok 2008), Budujmy wspólnotę parafialną (w 2009 r.), Bądźmy świadkami Chrystusa (2010).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama