Nowy numer 48/2020 Archiwum

Diamentowy Mazowiecki

Warszawa. „Diamentowy Ślad” – specjalną Nagrodę Dziennikarską im. Biskupa Jana Chrapka za dorobek publicystyczny i dziennikarski, realizowany w skali całego życia, przyznano Tadeuszowi Mazowieckiemu.

Został on wyróżniony za „wytrwałość w budowaniu mostów między etyką i polityką; siłę spokoju i mądrość, za zaangażowanie w ruch »Solidarności« i budowanie fundamentów Trzeciej Rzeczypospolitej oraz za wskazywanie prymatu wartości duchowych na rozdrożach religii i światopoglądów, Polski i Europy”. Laureat otrzymał statuetkę autorstwa prof. Gustawa Zemły.

Laureatem przyznanej po raz czwarty Nagrody Dziennikarskiej im. Biskupa Jana Chrapka „Ślad” za 2005 r. został teolog i poeta ks. Jerzy Szymik. Nagrodzono go za świadectwo głębokiej jedności między wiarą i kulturą, teologią i literaturą, Polską i Europą, Śląskiem i Lubelszczyzną, cierpieniem i miłością, ziemią a niebem. (Rozmowa z ks. Jerzym Szymikiem na str. 32) Wśród nominowanych byli także: publicystka „Gazety Wyborczej” Ewa Milewicz oraz rzymski korespondent Radia Zet Jacek Moskwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama