Nowy numer 48/2020 Archiwum

Czas rodziny, czas miłości

Centralny kongres Familyfest 2005 odbędzie się 16 kwietnia na rzymskim Kapitolu. W tym samym czasie członkowie Nowych Rodzin – gałęzi ruchu Focolari spotkają się w 120 miastach świata. W Polsce – w Zabrzu.

Między 14.50 a 16.30 za pomocą łączy satelitarnych uczestnicy święta rodzin zobaczą, co dzieje się w jedenastu miejscach, z których odbywać się będą transmisje telewizyjne. Satelitarny most połączy Zabrze z Săo Paulo, Toronto, Tokio, Teheranem, Krasnojarskiem.

– To zapewni płaszczyznę duchowej jedności – mówi Marcin Zygmunt, organizator zabrzańskiego Familyfest-u. Ruch Nowych Rodzin organizuje takie spotkania cyklicznie. Pierwszy międzynarodowy kongres odbył się w 1981 r. w Rzymie. Uczestniczyło w nim 24 tys. osób z 49 krajów z pięciu kontynentów. Mariusz Miland, zajmujący się spotkaniem zabrzańskim, był na nim z żoną jako tygodniowy małżonek.

Pamięta, że spotkał się z nimi Ojciec Święty. Tegoroczne piąte spotkanie będzie skupione wokół spraw rodziny i nosi nazwę „Ojcu Świętemu – Rodziny”. Swój przyjazd na kongres w Zabrzu już zadeklarowały dziesiątki osób z całej Polski. Wszystko rozpocznie się o 10.00 Mszą w kościele św. Anny. Potem uczestnicy przeniosą się do Domu Muzyki.

– Spotkanie będzie podzielone na cztery bloki, cztery pory roku rodziny – informuje Marcin Zygmunt. O narzeczeństwie będą opowiadać dwie rodziny z 2-letnim stażem. Na rozwiązywaniu problemów wychowawczych dzieci, budowaniu więzów rodzinnych na podstawie Ewangelii skupią się małżonkowie dający świadectwa w ramach drugiego bloku.

Przypomniana zostanie też postać słynnego ginekologa, prof. Włodzimierza Fijałkowskiego, dzięki któremu wielu małżonków ruchu zdecydowało się na wspólny poród. Kolejny blok dotyczyć będzie problemu pokonywania kryzysów w rodzinie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama