Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ucz się archiwistyki

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach otwiera pierwsze w Polsce roczne Podyplomowe Studia Archiwistyki Kościelnej.

W programie studiów są trzy bloki tematyczne: historyczny (w nim m.in. historia archiwów diecezjalnych i zakonnych w Polsce, państwowe i kościelne przepisy prawne dotyczące archiwów), komputerowy (m.in. informacja naukowa, praca z dokumentem elektronicznym) oraz metodyka archiwalna.

Będą także zajęcia z konserwatorami papieru i skóry, a także z prawnikami. Wykłady prowadzić będą m.in. szefowie Centralnego Ośrodka Informacji Archiwalnej i Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie.

Zajęcia rozpoczną się w lutym 2005 roku. Potrwają dwa semestry, koszt jednego – 1500 zł. Uroczysta inauguracja odbędzie się 19 lutego br.

Zgłoszenia można nadsyłać do końca stycznia 2005 r. Kierownikiem studiów jest ks. prof. Jerzy Myszor. Sekretariat Podyplomowych Studiów Archiwistyki prowadzony jest w Archiwum Archidiecezjalnym Kurii Metropolitalnej w Katowicach, ul. Jordana 39, 40-043 Katowice, tel.: 032/25-12-160, e-mail:aakat@katowice.opoka.org.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama