Nowy numer 25/2018 Archiwum

XIX Niedziela Zwykła

Bóg mówi do Eliasza: „Wstań i jedz, bo przed Tobą długa droga.” Te słowa Pan kieruje również do nas. Eucharystia nie jest relacją, wspomnieniem, ale żywą ofiarą, w czasie której Chrystus karmi nas swoim Ciałem i wzmacnia swoją Krwią.

W Ewangelii Jezus potwierdza te słowa „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata.”

Dzięki tym świętym pokarmom jesteśmy w stanie spełnić prośbę św. Pawła, który dziś prosi nas, byśmy naśladowali Tego, dla którego tutaj przyszliśmy „Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważanie – wraz ze wszelką złością. (…) Przebaczajcie sobie nawzajem, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.”

Kolekta
Wszechmogący, wieczny Boże, ośmielamy się Ciebie nazwać Ojcem, + umocnij w naszych sercach ducha przybranych dzieci, * abyśmy mogli osiągnąć obiecane nam dziedzictwo. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w Jedności Ducha Świętego, * Bóg przez wszystkie wieki wieków.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama