GN 2/2019 Archiwum

XIV Niedziela Zwykła

Przepowiadaniu Dobrej Nowiny towarzyszy sprzeciw. Prorok Ezechiel spotkał się z oporem mieszkańców Jerozolimy. Święty Paweł skarżył się, że policzkuje go wysłannik piekieł, gdy głosi Ewangelię.

Pan Jezus został źle przyjęty w synagodze w Nazarecie. Nie mógł tam zdziałać żadnego cudu i dziwił się ich niedowiarstwu. Prawda jest trudna do wypowiedzenia, a jeszcze trudniejsza do przyjęcia. Każdy człowiek czuje w sobie opór przed prawdą. Chcemy przyjmować Słowo Boże, ale na naszych warunkach. Ten jednak doświadcza wyzwalającej mocy prawdy, kto podda się jej działaniu. Prośmy Pana, aby moc Jego Słowa miała dostęp do naszych serc. Módlmy się za wszystkich głosicieli Ewangelii, aby mieli w sobie prorockiego ducha.

Kolekta
Boże, Ty przez uniżenie się Twojego Syna podźwignąłeś upadłą ludzkość, + udziel swoim wiernym duchowej radości * i spraw, aby oswobodzeni z niewoli grzechu osiągnęli wieczne szczęście. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy