Nowy numer 31/2022 Archiwum

Jak nie oślepnąć?

Światłem ciała jest oko.  MT 6,22

Mt 6, 19-23

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.

Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!»

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Światłem ciała jest oko.
MT 6,22

Ewangelia z komentarzem. Jak nie oślepnąć?
Gość Niedzielny

Ta ciemność faktycznie musi być wielka, skoro pochłania światłość. No bo przecież jeśli coś świeci w ciemności, a dalej jest ciemno, to znaczy, że ta ciemność nie jest zwykła. Okropne, jeśli sami, choć zapewne z pomocą diabła, pakujemy w siebie nieporozumienia, które polegają na przekonaniu, że liczy się tylko dążenie do luksusów. Tak bardzo jesteśmy o tym przekonani, że przestajemy widzieć. Nasze oko staje się chore. Regularne wizyty u najlepszego okulisty są wskazane, abyśmy nie dopuścili do pełnej ślepoty. Tym okulistą jest oczywiście Jezus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama