Nowy numer 21/2018 Archiwum

Budynek kameleon

W stolicy Korei Południowej Seulu zostanie wybudowany jeden z najdziwniejszych budynków świata – Prada Transformer. Futurystyczny, nieprzewidywalny, kanciasty i zmienny

Z tych przymiotników najistotniejszy jest ten ostatni. Budynek będzie się zmieniał. Każda z jego ścian ma inny kształt: jedna jest okrągła, druga prostokątna, trzecia w kształcie krzyża, a ostatnia heksagonu.

W zależności od rodzaju imprezy, jaka będzie zaplanowana we wnętrzu Prada Transformer, dźwigi będą zmieniały ułożenie sufitu i podłogi.

Po odwróceniu cała konstrukcja będzie okrywana wytrzymałą i elastyczną membraną. Za każdym razem w innym kolorze. Na przykład po to, by budynek był kinem, musi zostać odwrócony prostokątem do dołu.

Na czas pokazów mody podłogą będzie okrągła ściana, a wystawy artystyczne będą odbywały się dopiero wtedy, gdy dźwigi odwrócą Prada Transformer ścianą w kształcie krzyża do dołu. Muzeum, kino i galeria w jednym zostanie otwarty w ciągu najbliższych miesięcy. Szczegóły na: www.prada-transformer.com

« 1 »
oceń artykuł