GN 43/2020 Archiwum

Odsłona historii

Po gruntownej przebudowie ponownie otwarto portal internetowy „Uczyć się z historii”.

To oferta dla nauczycieli i uczniów prezentująca historię Polski i jej sąsiadów w XX w. Autorzy portalu podkreślają, że serwis umożliwia poznawanie wydarzeń historycznych, które bywają nieobecne na lekcjach w szkole lub są omawiane tylko częściowo.

Witryna w dużej części składa się z opracowań, które zrobili sami uczniowie. I tak można tam znaleźć projekt zatytułowany „Zmiana warty”, o początkach graniczącego z Niemcami Zgorzelca, czy sfilmowaną historię wioski Brettheim, gdzie SS na kilkadziesiąt godzin przed końcem wojny powiesiło kilku jej mieszkańców.

– Taka metoda pokazywania historii jest szczególnie wartościowa, gdyż zachęca uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy – powiedziała współautorka serwisu Alicja Wancerz-Gluza z Ośrodka „Karta”.

Co poza tym można znaleźć w serwisie? Aktualności, glosariusz, artykuły i materiały (także w plikach PDF do pobrania) oraz fotokalendarium i bogatą listę odnośników do innych stron związanych z historią. A wszystko w ładnym i intuicyjnym opakowaniu. Szczegóły na: www.uczycsie-z-historii.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się