Nowy numer 50/2019 Archiwum

Chińczycy dyskryminowani

O Chinach od wielu miesięcy jest coraz głośniej. Głównie za sprawą zbliżającej się olimpiady, a ostatnio także tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi.

To dobrze, bo nacisk światowej opinii publicznej może poprawić los wielu mieszkańców Chin. Szkoda tylko, że światowe media dyskryminują pewne grupy Chińczyków. Myślę przede wszystkim o dzieciach nienarodzonych i o katolikach. Są prześladowani przez chińskie władze, nie mogą też liczyć na wsparcie mediów.

Zdjęcia prześladowanych Tybetańczyków wielokrotnie obiegały media całego świata. I słusznie. O zabijanych dzieciach jest cicho. A przecież w Chinach zabijanie dzieci nienarodzonych odbywa się na masową skalę. Tybetańczykom odbiera się „tylko” prawo do wolności, dzieciom aż prawo do życia.

Światowe media dyskryminują też katolików. W Chinach jest ich kilkanaście milionów. Władze komunistyczne walczą z nimi wszelkimi metodami. Aresztowania, pobicia, zastraszanie, wprowadzanie podziałów, zgodnie z zasadą „dziel i rządź”… Wolność religijna – podstawowe prawo człowieka – jest w Chinach fikcją. I co robi większość mediów? Milczy. Ta grupa społeczna dla nich nie istnieje.

Nie ma się co łudzić, że w najbliższym czasie zmieni się obraz sytuacji. Światowe media dalej będą dyskryminować katolików w Chinach. Dobrze więc się stało, że Benedykt XVI wezwał wszystkich wiernych do modlitwy za nich. My o naszych braciach w wierze zapomnieć nie możemy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji