Nowy numer 20/2024 Archiwum

Moje samopoczucie

Drugiego maja, w Dniu Flagi Narodowej, premier Donald Tusk wygłosił orędzie do narodu. Niektórzy utrzymywali, że było to tylko uroczyste przemówienie czy też przesłanie, gdyż orędzie zarezerwowane jest wyłącznie dla prezydenta.

. Jak zwał tak zwał, w każdym razie premier w podniosły sposób mówił o wielu sprawach. Między innymi o planach zwolnienia emerytów z abonamentu radiowo-telewizyjnego, o prawie wszystkich dzieci do ciepłego posiłku i powszechnym dostępie do Internetu, a nawet wspomniał o prysznicach na osiedlowych boiskach.

Zakończył bardzo wzniośle: „Chcę dzisiaj, przy okazji święta obiecać, że na jedzenie dla dzieci, na ich bezpieczeństwo, edukację i rozwój pieniędzy nie zabraknie. Tak, byśmy patrząc, jak rośnie nowe pokolenie Polaków, z coraz większą dumą mogli patrzeć na nasz narodowy sztandar. W takie święto jak dziś, a także każdego dnia”.

A potem jeszcze życzył „radosnego świętowania, spacerów i pięknej pogody”. Z wielką irytacją słuchałem tego orędzia, podobnie jak i uroczystych wystąpień poprzednich premierów czy prezydenta. Coraz bardziej w tego rodzaju orędziach brakuje mi elementu religijnego. Premier życzył mi „spacerów i pięknej pogody”. Wspaniale, szczerze dziękuję.

Ze spaceru nie skorzystałem, ale z roweru owszem. Ale gdyby jeszcze dodał na przykład słowa: „Niech Was Bóg błogosławi”, poczułbym się lepiej. No ale czy premier jest od tego, żeby mi poprawiać samopoczucie?

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy