Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zapraszam do lektury Gościa

Modlitwa różańcowa ma szczególną moc. Wielu papieży nazywało ją skutecznym narzędziem duchowym na bolączki świata. Przekonywała o tym również sama Maryja, która podczas prawie wszystkich ostatnich objawień trzymała w rękach różaniec i prosiła o jego odmawianie.

„Ileż to razy w ciągu swoich dziejów Kościół uciekał się do tej modlitwy, zwłaszcza w chwilach szczególnie trudnych” – przypominał Jan Paweł II, który nigdy nie rozstawał się z różańcem. To przedziwna modlitwa, gdy „na kanwie słów Pozdrowienia Anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa. (...)

Równocześnie w te same dziesiątki różańca można wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich (...). W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim” (Jan Paweł II). W ubiegłym
roku zachęcaliśmy naszych Czytelników, by do tajemnic różańcowych wprowadzili ludzi cierpiących na całym świecie z powodu wojen.

W tym roku zachęcamy, by do swojej modlitwy na różańcu wprowadzić aktualne sprawy naszej ojczyzny. Październikową modlitwą różańcową otoczmy tych, którzy będą rządzili Polską, by sprawując władzę, kierowali się dobrem całego narodu, a nie prywatnymi korzyściami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się