Nowy numer 26/2022 Archiwum

"Podróż na Tajemniczą Wyspę"

Z cyklu: co warto obejrzeć?

"Podróż na Tajemniczą Wyspę" (reż. Brad Peyton) to film z 2012 roku, ale z całkiem niezłą obsadą i nadaje się do obejrzenia z całą rodziną. To takie skrzyżowanie filmu przygodowego z fantasy. Może niektórzy po jego obejrzeniu zerkną nawet do literatury. Czytanie książek okazuje się tu kluczowe!

Film jest kontynuacją "Podróży do wnętrza Ziemi". Tego filmu akurat nie widziałam, ale może przy okazji obejrzę. 

17-letni Sean (Josh Hutcherson) zostaje aresztowany przez policję po krótkim pościgu na swoim motocyklu i wylądowaniu w basenie. Jego ojczym Hank (Dwayne Johnson) przyjeżdża po niego i dowiaduje się, że Sean włamał się do centrum kontroli satelitarnej. Chłopak najpierw nie chce rozmawiać z rodzicami o całym zajściu. 

Hank odkrywa, że ​​Sean uzyskał dostęp do satelitów w nadziei na wzmocnienie zakodowanego sygnału, który, jak podejrzewa, został wysłany przez jego dawno zaginionego dziadka Alexandra Andersona (Michael Caine). Hank pomaga chłopakowi rozszyfrować kod. Dzięki temu panowie sięgają do trzech książek: Wyspy skarbów, Podróży Guliwera i Tajemniczej wyspy Verne'a. Każda z nich zawiera mapę, połączone w jedną pozwalają uzyskać współrzędne tajemniczej wyspy, a być może także miejsce przebywania Alexandra. 

Hankowi udaje się przekonać żonę Liz, by pozwoliła mu zabrać Seana na poszukiwanie wyspy, aby nawiązać z nim lepszą relację. Ma też nadzieję, że udowodni Seanowi, że nie ma żadnej tajemniczej wyspy.

Przybywają do Palau, gdzie Hank niechętnie wynajmuje przewodnika turystycznego Gabato (Luis Guzmán)  i jego córkę Kailani (Vanessa Hudgens). Wyruszają starym helikopterem, który zostaje porwany przez cyklon i rozbijają się na Pacyfiku, budząc się na.... tajemniczej wyspie.

Rozpoczynają poszukiwania Alexandra. Ostatecznie to on ich odnajduje i ratuje przed ogromną jaszczurką. Następnego ranka Alexander prowadzi grupę do zaginionego miasta - Atlantydy. Hank odkrywa, że ​​z ziemi wypływa woda morska i dochodzi do wniosku, że wyspa za kilka dni zatonie. Ich jedynym ratunkiem może być legendarny Nautilus - łódź podwodna kapitana Nemo. Kailani wchodzi do krypty Nemo i znajduje jego dziennik, który pokazuje, że Nautilus jest w jaskini na Klifach Posejdona. Postanawiają udać się tam przez środek wyspy, ponieważ jest to najszybsza, ale jednocześnie najbardziej niebezpieczna droga na drugą stronę wyspy.

Czy uda im się uciec z wyspy? Jakie jeszcze przygody ich czekają? 

Polecam. 

Journey 2: The Mysterious Island Official Trailer #1 - Dwayne Johnson, Vanessa Hudgens (2012) HD
Movieclips Trailers
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama