Nowy numer 20/2022 Archiwum

"Naszym zadaniem jest ewakuacja naszych chłopców. Wszystkich. Żywych"

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk poinformowała w piątek, że negocjacje z Rosją w sprawie ewakuowania ukraińskich żołnierzy z oblężonych przez Rosjan zakładów metalurgicznych Azowstal w Mariupolu są "bardzo trudne". Nie podała więcej szczegółów.

W czwartek wieczorem Wereszczuk oświadczyła, że rozpoczęta została nowa runda negocjacji w sprawie wydostania obrońców Azowstalu. "Chcielibyśmy, aby doszło do podpisania porozumienia, w jaki sposób ewakuacja z Azowstalu ma się odbywać, my jesteśmy gotowi je podpisać" - dodała.

Podkreśliła, że celem jest ewakuacja w kilku etapach, przede wszystkim chodzi o uratowanie 38 ciężko rannych żołnierzy. "Jeśli to się uda to ruszymy dalej" - zapewniła Wereszczuk.

"Wynik może nie wszystkim się spodobać, ale naszym zadaniem jest ewakuacja naszych chłopców. Wszystkich. Żywych" – napisała na Telegramie. "Jeśli Bóg pozwoli uratujemy ich wszystkich" - dodała wicepremier.

Ukraińskie media zaznaczają, że Kijów udzielił pełnomocnictwa ONZ i Międzynarodowemu Komitetowi Czerwonego Krzyża do rozmów ze stroną rosyjską, również Turcja jest zaangażowana jako mediator.

SYTUACJA NA UKRAINIE: Relacjonujemy na bieżąco

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze