Nowy numer 21/2022 Archiwum

Najmodniejsze wzory tatuaży

Decyzja o wykonaniu trwałego rysunku na ciele zawsze musi być podjęta racjonalnie, a wzór tatuażu musi się po prostu podobać.

Zanim poznasz te najmodniejsze wzory tatuaży, jakie obecnie wykonywane są w profesjonalnym studiu, musisz wiedzieć, że decyzja o wykonaniu trwałego rysunku na ciele zawsze musi być podjęta racjonalnie, a wzór tatuażu musi się po prostu podobać. Większego znaczenia nie ma tutaj moda, bo przecież tego rodzaju ozdoba ciała będzie widnieć na skórze już zawsze. Jeśli chcesz wykonać tatuaż, wybierz motyw, z którym się utożsamiasz, który będzie do Ciebie pasować, jest wyznaniem Twoich wierzeń albo ma znaczenie symboliczne. Oczywiście, możesz sugerować się aktualnymi trendami, współczesne wzory jak najbardziej mogą Ci przypaść do gustu.

Moda na tatuaż

Weź pod uwagę, że dzisiaj tatuaż nie jest już domeną młodych ani środowiska więziennego. Tak naprawdę trwały rysunek na ciele stał się na tyle powszechny, że z powodzeniem na tatuaż może zdecydować się każdy. 

Dobrze wykonany, estetyczny tatuaż może być ozdobą ciała, wyrażać poglądy, utożsamiać z konkretną subkulturą, być wyrazem wierzeń. Symboliczne znaczenie tatuażu nadal jest w trendach, dlatego najczęściej tatuuje się niewielkie motywy określające styl życia albo życiowe talizmany, które mają nas codziennie chronić. Tutaj wymienić można chociażby symbol nieskończoności.

Najmodniejsze wzory tatuaży  

Trendy w tatuażach damskich 

Chociaż wyraźnie zaciera się dzisiaj granica pomiędzy motywami typowo damskimi a tymi męskimi, jeśli pod uwagę weźmiemy najmodniejsze tatuaże, to można wyróżnić akcenty typowo kobiece. Okazuje się, że panie częściej decydują się na tatuaże małe, delikatne, niezbyt wyróżniające się na ciele. To z reguły motywy zwierzęce albo roślinne, niesłabnącą popularnością cieszy się czterolistna koniczyna oraz róża. Panie równie często tatuują ważne dla nich daty, na przykład narodzin dzieci czy życiowe dewizy. 

Panie najczęściej robią tatuaże na ramieniu, łopatce oraz przy kostce.

Popularne wzory tatuaży męskich 

Panowie stawiają na bardziej odważne i większe wzory. Nierzadko tatuaż zdobi całe ich plecy albo klatkę piersiową, dzisiaj niezwykle modny jest również tzw. rękaw oraz wzory tatuowane na łydkach. Popularnością cieszą się motywy zwierzęce, jak węże, tygrysy czy lwy. Wciąż na fali są motywy wojenne i symbole patriotyczne.

Najmodniejsze wzory tatuaży

Gdzie zrobić tatuaż?

Przede wszystkim wybierz profesjonalne studio tatuażu, w którym pracują prawdziwi mistrzowie sztuki oraz zostają zachowane tak ważne standardy bezpieczeństwa. Szczególnie istotna jest higiena i sterylność podczas zabiegu oraz wykorzystywanie najlepszej jakości igieł, na przykład El Cartel. Zawsze warto najpierw poznać prace tatuażysty, aby uniknąć przykrego rozczarowania. Weź pod uwagę, że tatuaż pozostanie na Twoim ciele już na zawsze, liczy się więc jego jakość i wręcz doskonałe wykonanie.

Jeśli nie masz wybranego motywu tatuażu, doświadczony tatuażysta doskonale wie, jakie są obowiązujące trendy, na pewno pomoże Ci wybrać wzór, który trafi w Twój gust. W studiu tatuażu najczęściej dostępne są obszerne katalogi różnych symboli, tatuażysta może również stworzyć autorski projekt wedle Twoich wskazówek, aby tatuaż był niepowtarzalny.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama