Nowy numer 26/2022 Archiwum

Miłość Ojcowska daje siłę

Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. J 14,28

J 14, 27-31a

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.

A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał».

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.
J 14,28

Ewangelia z komentarzem. Miłość Ojcowska daje siłę
Gość Niedzielny

Miłość Ojca powtarza się w Ewangelii w najważniejszych momentach życia Jezusa na ziemi. Na tej miłości Jezus buduje swoje decyzje. Na tej miłości opiera się cała Jego misja na ziemi. Zbawiciel przyszedł na świat, bo został posłany przez Boga Ojca. Nasze życie i nasze patrzenie na Jezusa nie mogą być oderwane od miłości do Boga Ojca. Można powiedzieć nawet więcej: nasze życie nie powinno być oderwane od miłości do Ojca w ogóle. Miłość Ojcowska jest tą miłością, która daje nam siłę. Jeżeli tak nie jest, spróbujmy o tę miłość zawalczyć. Spróbujmy ją w sobie odnowić. Patrząc na miłość Jezusa, uczmy się kochać i nie poddawajmy się w tej nauce, bo miłość Boga Ojca jest wielka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama