Nowy numer 22/2023 Archiwum

Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech nie chcą grać w Moskwie

W związku z agresją Rosji na Ukrainę Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech wydały wspólne oświadczenie.

Na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej pojawiło się oświadczenie, sygnowane przez przewodniczących piłkarskich związków Polski, Szwecji oraz Czech:

"Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollförbundet (SvFF) oraz Fotbalová asociace České republiky (FAČR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej.

Sygnatariusze niniejszego apelu nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłkarskich. Militarna eskalacja, którą obserwujemy, wiąże się z poważnymi konsekwencjami oraz znaczącym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa dla naszych reprezentacji oraz oficjalnych delegacji.

W związku z tym oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA oraz przedstawienia alternatywnych rozwiązań dotyczących miejsc rozegrania zbliżających się spotkań."

SYTUACJA NA UKRAINIE: Relacjonujemy na bieżąco

Polska ma zagrać z Rosją w barażach o awans na mundial w Katarze. Mecz ma odbyć się 24 marca o godz. 18 czasu polskiego na stadionie Łużniki w Moskwie. W Rosji planowane jest jeszcze inne wydarzenie piłkarskie - 28 maja w Sankt Petersburgu ma się odbyć mecz finałowy Ligi Mistrzów. Przeciwko rozgrywaniu tego meczu na terenie Federacji Rosyjskiej protestuje grupa europarlamentarzystów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast