Nowy numer 20/2022 Archiwum

Andrzeju, dziękuję!

Zmarł Andrzej Sionek, współpracownik ks. Blachnickiego, który całe życie związał z ewangelizacją i szukaniem tego, co łączy chrześcijan.

Ileż razy słyszałem, jak opowiadał z pasją o budowaniu mostów, odwadze głoszenia Słowa, samotności proroka i przyjmowaniu namaszczenia Ducha Świętego, które zawsze prowadzi do służby. Do końca życia zapamiętam Twoją opowieść: „Gdy kiedyś w Lanckoronie paliłem w piecu, przez radiowęzeł usłyszałem rozmowę studentów, którzy siedzieli na górze: «Słuchajcie, czy ten facet, który pali w piecu, będzie nam głosił konferencje?»”.

Posłuchaj świadectwa Andrzeja Sionka

„Jezus przyszedł po to, by służyć” – to kwintesencja przesłania założyciela stowarzyszenia En Christo. - Jeżeli nie będzie jedności Kościoła, to nas po prostu nie będzie. Stracimy rację naszej zasadniczej misji, do której zostaliśmy powołani: „abyśmy byli jedno”. Po co? Po to, „by świat uwierzył”. Po co światu podzielony, popękany Kościół? Może dojdzie do takiej desperacji, takiego upokorzenia, że w końcu zrozumiemy, że nie ma innej drogi? - opowiadałeś mi przed laty.

Andrzeju, odszedłeś do Domu w Tygodniu modlitw o jedność chrześcijan. Nie mogłeś wybrać lepszego czasu...

Pozdrów całą niebiańską ekipę, w tym ks. Franciszka Blachnickiego.

Dziękuję.

Do zobaczenia.

Śmierć nie jest ostatnim słowem.
 

Przeczytaj wywiad Marcina Jakimowicza z Andrzejem Sionkiem:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się