Nowy numer 20/2022 Archiwum

Ręce do góry! 20 godzin oddawania Bogu chwały

To największy projekt uwielbienia nad Wisłą. Organizatorzy zaprosili do niego prawdziwą rodzimą „ligę mistrzów”: aż 14 znakomitych zespołów, które w swych wspólnotach i kościołach animują ca co dzień modlitwę uwielbienia.

– A ponieważ każda z tych ekip prowadziła uwielbienie przez około półtorej godziny, w efekcie „ChwałaMu” to aż dwadzieścia godzin oddawania Bogu chwały – opowiada Marcin Zieliński, ewangelizator i inicjator projektu – Udało się nam zebrać pieniądze (to bardzo wysokobudżetowy projekt), zaangażować znakomitych fachowców i zarejestrować uwielbienie grup z całej Polski.

Zobacz też: Roboty duchowe – nowa przestrzeń wiary na Facebooku i Instagramie

Za nami intensywne siedem dni nagrań, od rana do wieczora. Sprzęt i studio na najwyższym poziomie… Wierzymy, że trzeba podnosić poprzeczkę i dawać Bogu to, co najlepsze. Dlaczego to, co robimy dla Niego ma być słabsze jakościowo od tego, co świat robi…dla siebie?

Ogromne wrażenie robi już sam „spis lokatorów”: Michał Król, XY Uwielbienie, Jest Więcej, Owca, Maja Kowalczuk, Kahal, Marta Ławska, Exodus 15, PAW, Pray & Play, Projekt Przebudzenie, Steeped, Fisheclectic i Przyjaciele z TGD oraz „Głos Pana” ze Skierniewic.

Okazało się, że ekumeniczny projekt połączył różne środowiska: nie tylko poszczególne katolickie wspólnoty, ale również chrześcijan innych denominacji. Nie na darmo biskup Jan Chrapek inaugurując przed laty toruński festiwal Song of Songs rzucił: „Gdzie ekumenizm sprawdza się w praniu? W graniu!”.

Skąd pomysł na tak wielki projekt? – Szukałem przestrzeni do budowania mostów, tego, co nas-chrześcijan łączy, a nie dzieli – opowiada Zieliński – Zauważyłem, że nie ma nad Wisłą internetowej serii, czy podcastu, który łączyłyby ludzi oddających Bogu chwałę muzyką. Na Zachodzie takie przedsięwzięcia są normalnością. Zależało nam bardzo na tym, aby nie były to koncerty, ale żywa modlitwa, by ludzie mogli wejść w nią całym sercem w swoich domach. Udało się! Dzięki Bogu! Ponieważ nowe uwielbienia poszczególnych zespołów publikujemy na moim kanale co dwa tygodnie, każde takie premierowe spotkanie gromadzi przed ekranami laptopów i komórek nawet kilka tysięcy ludzi (półtora tysiąca odbiorników). To wspólnota, która na żywo uwielbia Pana Boga. Potem te filmiki rozpoczynają drugie życie na Youtube. Pierwszy wieczór chwały prowadzony przez Michała Króla ma już 150 tysięcy odsłon. Wciąż spływają do nas poruszające świadectwa ludzi, którzy zostali dotknięci przez Boga, poruszeni tą muzyką i modlitwą. Ostatnie uwielbienie cyklu ukaże się w sieci pod koniec maja. A potem, jak Bóg da, spotkamy się może na wielkiej hali, by na żywo uwielbiać w tym składzie Jezusa…

#ChwałaMU [#03] - Modlitwa Uwielbienia | Jest Więcej
Marcin Zieliński

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL