Nowy numer 48/2021 Archiwum

"Jason Bourne"

Z cyklu: Jaki film warto obejrzeć?

To ciekawe, byłam pewna, że na najnowszym filmie "Jason Bourne" z 2016 roku byłam w kinie, ale oglądając go w domu stwierdzam, że z całego filmu pamiętam początkowe sceny i właściwie końcowe. Środek, jakby zupełnie wyparował. Więc w sumie dobrze, że go sobie odświeżyłam. Obsada jest naprawdę dobra, akcja nieźle poprowadzona, a kilka zwrotów akcji też się znajdzie. I w sumie nic do końca nie jest takie, jak mogłoby się wydawać.

Jason Bourne (Matt Damon), a właściwie David Webb, ukrywa się. Zarabia na życie w podrzędnych bijatykach w różnych krajach. Wraca jednak do gry, gdy Nicky Parsons (Julie Stiles) przekazuje mu pendrive z informacjami między innymi o programie, w którym brał udział. Niestety kobieta ginie. Jason próbuje zrozumieć, co stało się z jego ojcem.

Dyrektor CIA Robert Dewey najchętniej sprzątnąłby Jasona, by nie sprawiał mu już więcej kłopotów. Jego podopieczna Heather Lee (Alicia Vikander) jest zdania, że Jason dobrze pokierowany wróciłby do agencji i mógłby być przydatny. Między nią a Deweyem toczy się niebezpieczna gra.

Dziewczyna chce pomóc Jasonowi, gdy Dewey robi wszystko, by jego agent (Vincent Cassel) dopadł Bourne'a. Dewey boi się, by informacje o najnowszym programie nie przedostały się do opinii publicznej. Szczególnie, że dyrektor CIA współpracuje z Aaronem Kalloorem i chce inwigilować wszystkich. 

Kto ma rację? I którą stronę ostatecznie wybierze Jason?

Polecam tym, którzy lubią filmy sensacyjne i kino akcji. 

Jason Bourne Official Trailer #1 (2016) - Matt Damon, Alicia Vikander Movie HD
Movieclips Trailers

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama