Nowy numer 48/2021 Archiwum

Pierwszy taki festiwal

Miejmy nadzieję, że przynajmniej część pokazanych w czasie festiwalu Heart of Europe produkcji znajdzie się w telewizyjnej ramówce.

Zorganizowany przez TVP festiwal Heart of Europe, czyli konkurs produkcji telewizyjnych nadawców publicznych z Europy Środkowo-Wschodniej, odbył się pod hasłem promocji twórczości telewizyjnej regionu. Można powiedzieć, że lepiej późno niż wcale, bo dzięki konkursowi dowiedzieliśmy się, że np. telewizje publiczne Czech, Estonii, Chorwacji i innych naszych bliższych czy dalszych sąsiadów również dysponują zróżnicowaną tematycznie ofertą programową. Produkują filmy, seriale, programy rozrywkowe, a także dysponują bogatą ofertą dla dzieci. Przynajmniej część przedstawionych w konkursie 80 produkcji, w większości najnowszych, z pewnością może liczyć również na zainteresowanie polskich widzów. Rozdane przez międzynarodowe jury nagrody nie są tu najważniejsze. Istotne jest, by przynajmniej część z tych produkcji, zresztą nie tylko konkursowych, znalazła się w programach telewizji publicznej. Tym bardziej że walczące o reklamy stacje niepubliczne pomijają je całkowicie.

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
Nowy numer 46/2021 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także