Nowy numer 48/2021 Archiwum

Nie bój się marzyć!

Gdzie byliby, gdyby poddali się i nie posłuchali swych marzeń, tęsknot i pragnień? W Psalmie 34 nie czytamy o Bogu, który jak pracownik MOPS-u „spełnia potrzeby”. On spełnia pragnienia. Cała naprzód!

Przez pewien czas mój dziadek wypożyczał kajaki w Starym Folwarku. Z okien przystani PTTK widział na drugim brzegu Wigier potężny pokamedulski klasztor. Bywałem tam co roku. Jako turysta. Przed miesiącem zostałem zaproszony, by w tym pięknie odrestaurowanym obiekcie wygłosić konferencję. Zerknąłem za klasztorny mur i zobaczyłem opustoszałą wypożyczalnię kajaków. Po raz kolejny dotarło do mnie, że Bóg spełnił „pragnienie mojego serca”. Marzyłem o tym, by pracować „w słowie”. Rozważałem nawet wątek dominikański, a w Krakowie na Stolarskiej czułem się jak w domu. Pracuję w słowie. Piszę, jeżdżę z konferencjami. Choć skończyłem, jak Pan Bóg przykazał, prawo, nieoczekiwanie z nieba spadła mi książka „Radykalni”. Przeprowadzałem wywiady z legendami muzyki niezależnej (w tym z Tomkiem Budzyńskim), których płyty znałem na pamięć. To był początek przygody. Po latach kolega przypomniał mi, że wiele lat wcześniej, w czasie spotkania wspólnoty… modliłem się o nawrócenie Tomka Budzyńskiego (moim pierwszym koncertem była Armia w katowickim Spodku). Kompletnie o tym zapomniałem. Czy Bóg nie słucha nas uważnie, gdy opowiadamy Mu o marzeniach? Pod warunkiem, że się na to odważymy. „Mówisz Bogu komplementy, prosząc Go o wielkie rzeczy” – przypominała Teresa z Ávili.

Dostępne jest 14% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
Nowy numer 46/2021 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także