Nowy numer 08/2024 Archiwum

Najpiękniejsza

Byłem z Nią sam na sam. Przez kilkanaście minut. Zmarznięte Wilno budziło się dopiero do życia. Klęczałem skąpany w promieniach Tej, co „w Ostrej świeci Bramie”.

To było jedno z najbardziej intymnych spotkań w moim życiu. Ponieważ nocowaliśmy w samym centrum ślicznej starówki, do Ostrej Bramy miałem zaledwie kilka minut. Przyszedłem o bladym świcie, gdy zmarznięte na kość, listopadowe Wilno przecierało zaspane oczy i budziło się do życia. Przed wizerunkiem klęknąłem o siódmej, tuż po otwarciu kaplicy. Byłem sam. Przez kilkanaście minut. Dzień wcześniej miałem ogromne szczęście adorować o bladym świcie Najświętszy Sakrament w maleńkim wileńskim sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Jezus Eucharystyczny stał przed Jezusem z obrazu Kazimirowskiego, a w mojej głowie kołatały słowa: „Zanim wypowiem słowo »sprawiedliwość«, przychodzę z miłosierdziem”. Teraz, klęcząc przed obrazem Ostrobramskiej, czytałem napis: „Mater Misericordiae, sub Tuum Praesidium confugimus” (Matko Miłosierdzia, błagamy o Twoją opiekę).

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza