GN 19/2022 Archiwum

Włochy: Wyrok dożywocia dla zabójcy księdza

Na karę dożywocia skazał w czwartek sąd w Como na północy Włoch tunezyjskiego imigranta za zabójstwo księdza, który udzielał mu pomocy. 51-letni ksiądz Roberto Malgesini został zasztyletowany przed rokiem pod swoim domem, gdy przygotowywał codzienną dystrybucję posiłków dla ubogich.

Do zbrodni doszło 15 września 2020 roku w Como. Kapłana zaangażowanego w pomoc dla ubogich zabił ciosami noża jeden z jego podopiecznych, 56-letni imigrant z Tunezji Ridha Mahmoudi. Mężczyzna, mający problemy psychiczne, zgłosił się po dokonaniu zbrodni na posterunek karabinierów. Śmierć księdza-społecznika wywołała wstrząs we Włoszech.

Mszę za księdza Malgesiniego odprawił cztery dni później w katedrze w Como papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski.

Wydając wyrok dożywocia, sędziowie odrzucili wniosek obrońcy, który argumentował, że zabójca nie był poczytalny w chwili zbrodni. Przychylono się do stanowiska prokuratora, który mówił w sądzie, że morderca był całkowicie świadom tego, co robi, i zbrodni dokonał z premedytacją.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze