Nowy numer 48/2021 Archiwum

Zmarł James Michael Tyler, aktor znany z serialu "Przyjaciele"

W wieku 59 lat zmarł amerykański aktor James Michael Tyler znany z roli Gunthera w serialu "Przyjaciele" - poinformowała w poniedziałek agencja Associated Press.

Aktor chorował na raka prostaty, zdiagnozowanego w zaawansowanym stadium w 2018 roku. Odszedł w niedzielę w swoim domu w Los Angeles - poinformowała menedżerka artysty. W czasie choroby podejmował inicjatywy na rzecz zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej profilaktyki nowotworowej.

Dla bliskich był "kochającym mężem, orędownikiem badań profilaktycznych w kierunku raka, miłośnikiem muzyki i kibicem futbolu amerykańskiego, a zwłaszcza drużyny Clemson Tigers" - przekazała mediom agentka aktora.

W latach 90. Tyler grał w serialach "Ja się zastrzelę" i "Sabrina, nastoletnia czarownica". W 1994 roku został obsadzony jako postać drugoplanowa w drugim odcinku "Przyjaciół". Szybko stał się chętnie oglądanym i najczęściej pojawiającym się na ekranie gościem serialu. Zagrał w 150 z 236 odcinków. Postać, w którą się wcielał, to Gunther - barista z kawiarni Central Perk podkochujący się w kelnerce Rachel, granej przez Jennifer Aniston.

W 2004 roku Tyler pojawił się na ekranie m.in. w serialu "Hoży doktorzy" i "Modern Music". W 2012 roku zagrał samego siebie w serialu "Odcinki".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze