Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

SG: Dwie duże grupy migrantów próbowały siłą dostać się do Polski

W ostatnich trzech dniach zanotowano rekordowe próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Dodała, że dwie duże grupy migrantów próbowały siłowo sforsować granicę.

Rzeczniczka SG podczas konferencji prasowej w poniedziałek powiedziała, że w weekend doszło do rekordowej liczby prób nielegalnego przekroczenia granicy. "W sobotę mieliśmy rekord, jeżeli chodzi o próby nielegalnego przekroczenia granicy, bo było ich ponad 700. Przez trzy dni było prawie 2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy" - mówiła.

Dodała, że zatrzymano też 15 osób pomagających w nielegalnym przedostaniu się do Polski.

Michalska poinformowała też, że SG umieściła na Twitterze nagranie z "próby siłowego przekroczenia granicy". "Są to zdarzenia niezwykle ciężkie dla funkcjonariuszy SG i żołnierzy WP. Wygląda to wprost tak, że na patrol funkcjonariuszy i żołnierzy naciera grupa 90 osób lub 130 forsując zapory techniczne i próbując siłą wedrzeć się do Polski" - powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że próbom tym udało się zapobiec dzięki szybkiej reakcji żołnierzy i funkcjonariuszy SG.

Michalska poinformowała przy tym, że obecnie w ośrodkach dla cudzoziemców przebywają 1534 osoby. "W szpitalach jest 19 osób, 6 osób to dzieci. Jeżeli chodzi o dzieci, to są zapalenia płuc, jedno dziecko z porażeniem mózgowym, przeziębienia, wyziębienia" - wskazała.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze