Nowy numer 42/2021 Archiwum

Dobrego tygodnia! W obecności świętych

Mała Tereska, Franciszek, Faustyna, Brunon... To święci z kalendarza pierwszego tygodnia października. Wykorzystaj ich obecność i buduj wiarę.

Dobrego tygodnia! W obecności świętych   Święta Teresa od Dzieciątka Jezus Fotoreprodukcja Henryk Przondziono / Foto Gość

Papież Franciszek w adhortacji „Gaudete et exsultate” stwierdza krótko: „Świętość jest najpiękniejszym obliczem Kościoła”. Jak co roku październik rozpoczynamy z Małą Tereską, najmłodszym doktorem Kościoła. W kolejnych dniach Kościół przypomina jeszcze Aniołów Stróżów, Franciszka z Asyżu czy Faustynę Kowalską. Jak nie zmarnować najbliższych dni i odkryć na nowo piękne oblicze świętych? Oto kilka inspiracji na każdy dzień tygodnia.

Piątek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Winda do nieba

Ty wiesz, moja Matko, że zawsze pragnęłam być świętą, ale cóż! kiedy porównuję się ze świętymi, stwierdzam nieustannie, że między nami jest ta sama różnica, jak między niebotyczną górą, a zagubionym ziarenkiem piasku, deptanym stopami przechodniów…chcę jednak znaleźć sposób dostania się do Nieba, jakąś małą drogę, bardzo prostą i bardzo krótką, małą drogę zupełnie nową. Otóż i ja chciałabym znaleźć taką windę, która by mnie uniosła aż do Jezusa, bo jestem zbyt mała, by wstępować po stromych stopniach doskonałych. (Św. Teresa od Dzieciątka Jezus: Dzieje duszy, rozdz. X).

Pomyśl na modlitwie, co dzisiaj może być Twoją „małą drogą” do nieba.

Czytaj dalej na następnej stronie

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL